Dlaczego teraz żyjemy dłużej, niż kiedyś? – darmowy rozdział z mojej książki

Dziś mam dla was darmowy rozdział z mojej książki “Mój Owocowy Świat”. Wybierając, który chciałabym dodać pomyślałam, że wybiorę coś bardziej ogólnego, z czym większość z nas (jak nie wszyscy) mogą się utożsamić. Zdecydowałam więc wrzucić wam tu rozdział o tym, dlaczego teraz ludzie żyją dłużej, niż kiedyś w odpowiedzi na wiele zarzutów, jakoby to rozwój medycyny był tu powodem. Cóż, nie do końca. Poczytajcie, a potem na podstawie tych informacji poszukajcie więcej.

Książkę możesz kupić w formie ebooka klikając tutaj. Ebook “Na Surowo w Zimie” gratis!

OK, to teraz do rozdziału!

LUDZIE TERAZ ŻYJĄ DŁUŻEJ NIŻ KIEDYŚ (ALE NIE DLATEGO, ŻE JESTEŚMY ZDROWSI!)

Zdecydowałam się poruszyć ten temat na samym początku, ponieważ jest to jeden z najczęstszych argumentów, które otrzymuję od innych. Mówią oni, że medycyna się rozwija, mamy coraz więcej możliwości, dlatego ludzie żyją dzisiaj dłużej niż kiedykolwiek. Ale czy dzieję się tak na pewno z powodu medycyny? Cóż, niezupełnie. Pozwólcie, że wyjaśnię.

Tak, medycyna się rozwija i mamy teraz o wiele więcej możliwości niż kiedyś. Pytanie brzmi, czy to na pewno jest dobra rzecz. W niektórych sytuacjach, takich jak wypadki czy operacje plastyczne po poparzeniach – oczywiście! Jednakże w większości przypadków – nie. Ludzie zaczęli tak bardzo polegać na medycynie, że w ogóle nie zwracają uwagi na to, co robią, co jedzą i jak żyją. Bez obaw wrzucają śmieci do swoich ciał, biorą leki jak cukierki. Za każdym razem, gdy boli ich głowa, sięgają po leki przeciwbólowe i myślą, że nic im nie jest, ponieważ ból zniknął. Zapominają jednak, że środki te usuwają tylko objaw, jakim jest ból głowy, nie działają one na przyczynę i dodatkowo niszczą inne funkcję organizmu, powodując tym samym jeszcze więcej problemów… na które zażyją kolejne leki. 

Ludzie nie kwestionują niczego, ponieważ tak bardzo wierzą w medycynę, że wiedzą, że jeśli coś się stanie, otrzymają „pomoc”. Biorą to za coś oczywistego. I ja myślałam w podobny sposób.

 W dzisiejszych czasach koncerny farmaceutyczne zarabiają 50-60 miliardów dolarów rocznie na osobach chorych lub na tych, które myślą, że są chore, a w rzeczywistości nie są. Za nic na świecie nie oddadzą oni tych zysków, dlatego muszą upewniać się, że ludzie nadal chorują, a jest to bardzo łatwe do zrobienia. Firmy te wspierają uczelnie medyczne, finansują je, a nawet tworzą dla nich programy nauczania. Nielegalne jest również przepisywanie przez lekarzy czegoś innego niż jakiś lek. Jeśli lekarz zaleciłby ci poszczenie przez dwadzieścia jeden dni, oczyszczanie sokowe, albo zmienienie diety na surowo wegańską i przyjmowanie ziół, straciłby licencję. Dlatego też, nawet jeśli część z nich wierzy w naturalne metody , a są tacy lekarze, boją się oni, że stracą pracę i zostaną pozwani. Tylko przez to, że ratowali życie, naprawiając to co zepsute zamiast przyklejania na to taśmy, aby zamaskować objawy i przedłużyć trochę życie.

Dlaczego więc wiele lat temu ludzie umierali wcześniej niż teraz? Są trzy główne przyczyny i żadna z nich nie jest związana ze szczepionkami czy innymi lekami. Przy okazji, tylko w roku 2017, rząd Stanów Zjednoczonych wypłacił 40 miliardów dolarów  rodzicom, u których dzieci , po szczepieniu, rozwinął się autyzm. Czy to nie jest interesujące? Poniżej przedstawiam trzy główne różnice pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.

  1. Jeszcze nie tak dawno temu lekarze nie myli rąk, przechodząc od pacjenta do pacjenta. Powszechnie spotykane było to, że lekarz tuż po kontakcie z bardzo chorą osobą lub martwym ciałem, bez mycia rąk, odbierał poród. Dlatego też były czasy, kiedy umierało nawet 50% noworodków. I nie działo się tak w powodu braku narzędzi czy leków, ale przez brak higieny.
  • Wiele lat temu wszystkie śmieci i odpady były wyrzucane na ulice i zostawiane tam na długi czas. Szybko stawały się one toksyczne. Ludzie, łącznie z bardzo małymi dziećmi, których układy odpornościowe nie były jeszcze wystarczająco rozwinięte, chodzili i bawili się tak, jakby nic się nie działo. Nie widzieli oni żadnego zagrożenia. Oczywiście skutki tych zanieczyszczeń bardzo szybko ich dotykały.
  • Ludzie mieszkali na terenach przemysłowych, otoczeni fabrykami. Żyli w miejscach zanieczyszczonych chemikaliami, dymem i innymi substancjami. Warunki takie są bardzo szkodliwe dla ludzi, jednak wtedy nie zdawali sobie oni z tego sprawy. Zrobili to później, kiedy zaczęli chorować i umierać szybciej niż wcześniej.

Są to tylko trzy przykłady. Po zmianach, jakie ludzkość poczyniła choroby zaczęły znikać. Jeśli chodzi o szczepionki, ponieważ mnóstwo ludzi wierzy, że to one przyczyniły się do usunięcia chorób, to pojawiły się one w momencie, kiedy odsetek ludzi którzy przeżywają, mniej chorują i żyją dłużej był już o wiele wyższy niż wcześniej.

Chciałabym również dać kilka więcej przykładów dotyczących postępu medycyny. Warto pamiętać, że postęp medycyny nie oznacza, że to co się dzieje jest bezpieczne i godne zaufania, ponieważ my, tzw. populacja ogólna jesteśmy tymi, na których testowane są leki i wszystkie inne nowe rzeczy.  Kilka dekad wcześniej ludzie robili rutynowe zdjęcia rentgenowskie kobietom w ciąży, aby upewnić się, że dzieci rozwijają się prawidłowo. Nikt nie widział w tym nic złego. Ale w końcu zrozumieli oni, że nie był to dobry pomysł i teraz kobiety w ciąży nie mogą mieć wykonywanych żadnych zdjęć rentgenowskich, chyba że jest to absolutnie konieczne. I nawet wtedy stara się chronić ich brzuchy jak najbardziej się da, podobnie z tarczycą. I pamiętajmy też, że podczas badania rentgenowskiego nikt inny nie może być w tym samym pomieszczeniu. Ludzie myśleli, że wyprzedzają czas, stosując tę metodę na kobietach w ciąży i uczyli się na błędach, za które te kobiety i ich dzieci musiały płacić. Innym przykładem jest jeden z leków, który podawano kobietom podczas porodu w celu złagodzenia bólu. Owszem, nie czuły bólu, jednak musiały być przywiązywane do łóżek, ponieważ nie mogły się kontrolować. Nikt nie widział w tym nic złego, dopóki nie zauważono jak bardzo był on szkodliwy dla noworodków. Oni również myśleli, że wyprzedzają czas, a potem znów nauczyli się na swoich błędach, za które te kobiety i ich dzieci muszą nadal płacić, ponieważ nie wydarzyło się to tak dawno temu. Teraz mamy znieczulenie zewnątrzoponowe. Stosuje się je dopiero od czterdziestu lat i niektóre skutki uboczne są znane, ponieważ występują bardzo często, ale są również te, o których nadal nie wiemy. Prawda jest taka, że znieczulenie to jest nadal testowane na tych biednych matkach i ich dzieciach i wkrótce możemy się dowiedzieć, jak wielki błąd popełniliśmy, korzystając z niego podczas tak naturalnego procesu, jakim jest poród.  Z tymi ludźmi jest tak samo – myślą, że wyprzedzają czas… i najprawdopodobniej znowu nauczą się na swoich błędach.

Dzięki za to, że ze mną jesteście! Do usłyszenia,
Aga