Lekcje, które wyciągnęłam w ciągu ostatnich 29 lat mojego życia

Dziś kończę 29 lat! Według mnie uczymy się całe życie. Całe życie się też zmieniamy. Wpływ na nas mają nie tylko ludzie, których spotykamy na swojej drodze, ale też wszystko, co słyszymy i widzimy, całe nasze środowisko. Nie ma opcji, byśmy zawsze byli tacy sami i to jest SUPER. W końcu jaki sens miałoby stanie w jednym miejscu i brak rozwoju?

Gdy zaczęłam zagłębiać się bardziej w siebie to zrozumiałam, że bardzo dużo jest przede mną pracy. To nie jest takie hop siup. Zdałam sobie sprawę z tego, że nie znałam siebie samej za bardzo, bo to, co mówili mi ludzie w przeszłości, miało na mnie duży wpływ. Chociażby to, że byłam “nieśmiała”. Ja nie byłam nieśmiała, po prostu nie robiłam tego, czego oczekiwali ode mnie inni. Gdy nie chciałam przytulić cioci, której nawet nie pamiętałam, i która była dla mnie obcą osobą, zostałam nazywana “nieśmiałą”. I tak też o sobie myślałam.

Od kilku lat pracuję nad poznaniem samej siebie i muszę powiedzieć, że lubię to, co widzę. Lubię to, co ze mnie wychodzi mimo tego, że czasami są to dość trudne sytuacje. W końcu cała moja przeszłość jest częścią mnie i muszę zaakceptować wszystko. Jak niedawno napisałam na Instagramie, to ja jestem sama ze sobą 100% czasu, więc dobrze by było samą siebie lubić.

Idźcie do przodu tak, jak chcecie i się nie odwracajcie. Warto podążać za marzeniami, bo one się spełniają, gdy im troszkę pomożemy. Tego życzę wam i sobie z okazji moich urodzin – pewności w dążeniu do swoich celów!

A teraz szybkie lekcje, których nauczyłam się w ciągu 29 lat mojego życia, i które wpadły mi do głowy jako pierwsze, ale bez żadnej konkretnej kolejności.

🌟 To jest MOJE życie, nikt inny go za mnie nie przeżyje, tylko ja, więc będę je przeżywać w zgodzie ze sobą i robić to, co dla mnie jest najlepsze bez patrzenia na zdanie innych. Nikt inny nie wie lepiej, czego w moim życiu mi potrzeba, a czego nie. To ja wiem, co jest dla mnie dobre. A jeśli zrobię coś, co później okaże się niezbyt dobrym posunięciem, to też ok! Uczę się cały czas i chcę uczyć się na własnych błędach, a nie na błędach innych.
🌟 Zawsze daję z siebie wszystko – nawet wtedy, gdy coś końcowo nie wychodzi. Moje “wszystko” jest każdego dnia inne, zmienia się w zależności od tego, jak się czuję, co robię, gdzie jestem, czego chcę, itp. Zawsze natomiast daję z siebie wszystko!
🌟 Jeśli większość idzie w jedną stronę, to zazwyczaj lepiej zawrócić i iść w drugą. Nauczyłam się, że fakt, że jedna grupa jest liczniejsza niż druga nie oznacza, że ta liczniejsza ma rację.
🌟 Jestem warta miłości. Każda komórka mojego ciała jest warta miłości. Od samej siebie przede wszystkim, ale od innych też.
🌟 Czuję się mega kobieco z większą ilością ciałka ;). Moje ciało w całym moim dotychczasowym życiu zmieniało się wiele razy i teraz czuję się w nim najlepiej mimo tego, że inni uważają inaczej. Dla jednych jestem za chuda, dla innych mam za duży brzuch – i to jest całkowicie OK.
🌟 Mam ogromną moc w moim życiu. Nie tylko w kwestii osiągania moich celów, ale też w kwestii mojego zdrowia. Mogę zapobiec wielu chorobom i wielu z nich się pozbyć w razie, jakby jednak mnie dopadły. To dało mi ogromne zrozumienie i wolność.
🌟 Bycie mamą to najważniejsza rzecz w moim życiu. Spełniam się w tym i nie wyobrażam sobie inaczej.
🌟 Nie żałuję niczego, co zrobiłam w życiu do tej pory. Pewnie, nie wszystko było super dobrą decyzją, natomiast każda decyzja podjęta była na podstawie wiedzy i opinii, które miałam w danej chwili. A to zawsze może się zmienić.
🌟 Ludzie przychodzą i odchodzą. Jeśli ktoś odchodzi to znaczy, że tak miało być, a jednocześnie zawsze znajduję coś, co dana osoba wniosła do mojego życia.
🌟 Jestem ważna dla siebie samej. To, co czuję i czego doświadczam jest ważne i warte mojej uwagi niezależnie od tego, jak “głupie” może się to wydawać innym.
🌟 Jestem ogromnie wdzięczna za to, że mam takiego męża, jakiego mam. Widzę go jako w pewnym sensie wybawcę, bo pomógł mi nauczyć się, jak znów płakać, jak zaufać i, przede wszystkim, jak pokochać.

Jaka jest jedna główna lekcja, którą poznaliście w czasie swojego dotychczasowego życia? Podzielcie się nią w komentarzach!

Pozdrowienia,
Aga